AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Londra’da ABD büyükelçiliği önünde Kudüs’e destek gösterisi

İngiltere’nin başkenti Londra’da ABD Büyükelçiliği önünde toplanan binlerce kişi ABD’nin Kudüs’ü Korsan İsrail’in başkenti olarak tanımasını protesto etti.

İQNA haber ajansına göre, Trump’ın kararına İngiltere’nin başkenti Londra’da tepki gösterildi. Gösteriye, İngiltere’de yaşayan Filistinliler, Pakistan müslümanları başta olmak üzere müslüman çevreler ve savaş karşıtı bazı sivil toplum kuruluşları katıldı.

İngiltere Filistinliler Toplumu başkanı Hafız El’Keremi, bu gösterilere Arap olmayan Filistinlilerin ve müslümanların katılımının Kudüs’ün müslümanlar için ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini söyledi.

El’Keremi, Filistin halkı ve dünya müslümanları ve özgürlük yanlısı milletlerin Amerikan başkanı Trump’ın Kudüs’le ilgili kararına teslim olmayacağını bildirdi.

Bilindiği gibi Amerikan başkanı Trump, 6 aralık tarihinde Kudüs’ü terör rejimi İsrail’in başkenti olarak resmiyette tanımış ama dünyanın büyük bölümü Amerika’nın bu kararına karşı çıkarak Amerika’ya tepkilerini dile getirmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.