FilistinHaberlerOrtadoğu

Londra’da Danny Ayalon protesto edildi

Dün (08 Şubat Pazartesi) yüzlerce kişi İngiltere’nin başkenti Londra’daki Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin önünde Siyonist Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un ülkeyi ziyaret etmesini protesto etti.

İngiltere’deki İslamî Girişim Başkanı Muhammed Savaliha konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İngiltere’de faaliyet gösteren Filistinliler Derneği, İslamî Girişim ve Savaşı Durdurun Platformu gibi sivil toplum kuruluşlarının çağrısı üzerine yapılan bu gösterinin amacı Gazze savaşında savaş suçu işleyen ve Kudüs’te etnik temizlik yapan bir hükümette yer alan Danny Ayalon’un ziyaretini engellemektir. Bizim gösterimiz sadece bu amaca yöneliktir. Onun ziyaretini engellemek istiyoruz. Ayalon İngiltere’ye yine gelirse, biz de eylemimizi tekrar yaparız. Onu her yerde takip edecek, İngiltere’yi ona dar edeceğiz.”

Daha önceki Siyonist hükümette Dışişleri Bakanı olan Tzipi Livni de daha önce İngiltere’ye ziyarette bulunmak istemiş, ancak buradaki sivil kuruluşlarının başvurusu üzerine Londra’daki bir mahkeme onun hakkında tutuklama kararı çıkarmış, Livni ziyaretini iptal etmek zorunda kalmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.