AvrupaHaberler

Londra’nın arka sokaklarında açlık kol geziyor

İngiltere’nin başkenti Londra’nın arka sokaklarında yaşayan birçok ailenin temel gıda ihtiyaçlarından mahrum oldukları ortaya çıktı

İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyet gösteren bir yardım kuruluşu tarafından yapılan araştırmada Londra’da yaşayan bazı ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını bile karşılayamadıkları ortaya çıktı. Kuruluş, bazı çocukların açlıktan dolayı fuhuşa sürüklendiğini de iddia etti.

Kids Company (Çocuk Birliği) isimli yardım kuruluşu tarafından Londra’nın Lambeth bölgesinde yaşayan 58 aile üzerinde bir araştırma yapıldı. Bu aileler, temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için yardım kuruluşlarının dağıttığı gıda malzemelerinden almak zorunda olan aileler.

Araştırmada, görüşülen çocuklardan bir tanesi sabahları okula yarı aç şekilde gitmek zorunda kaldıklarını, akşam açlıktan dolayı uyuyamadığını söylüyor.

Çocuklara yardım çalışmaları yürüten Kids Company’nin kurucusu Camila Batmanghelidjh, görüştüğü çocuklardan birinin açlıktan dolayı fuhuşa sürüklendiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.