AvrupaHaberlerİslami Vahdet

Londro’da Şii ve Sünni Ulema cemaat namazı kıldı

Londra’da düzenlenen üçüncü uluslararası İslami birlik konferansında, Şia ve Sünni ulemaların katıldığı cemaat namazını İranlı din adamlarından Ayetullah Muhsin Eraki kıldırdı.

Londra’daki “Darul İslam” kuruluşunda düzenlenen bu konferansa İran, Malezya, Hindistan, Fas, Lübnan, ırak, Ürdün, Bahreyn, Arabistan, Cezayir, Fransa, Hollanda ve İngiltere’den siyaset adamları, ulema ve düşünürler katıldı.

Bu İslami birlik konferansının devamında Arabistanlı din adamı “Abdulmuhsin Elnemr” yaptığı konuşmada şunları söyledi: İslami birlik meselesi, İslam dünyası ve Müslümanların bu çok önemli meseleye kayıtsız kalamayacaklarını ve bu birliğin sağlanması için bilimsel çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Lübnanlı din adamı Allame seyit Muhammed Hüseyin Fadlullah’ın oğlu seyit Cafer Fadlullah, ırak Sünni vakıf divanı başkanı “Ahmet Abdulgafur Elsamrai” Lübnan Müslüman uleması kuruluşu üyesi Muhammed İmar, Fas adalet ve kalkınma partisi genel sekreteri Sadiddin Osmanî, Irak güney uleması Ayetullah Muhammed Bakır Elnasri ve Ürdünlü düşünür “Abdulmecid Elmensari” birer konuşma yaptılar.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Temmuz 2020 (23) içerik yüklenmiştir.