AvrupaHaberlerOrtadoğuSuriye

Lord Ashdown: Suriye’deki teröristlere 3500 ton silah gönderildi

İngiltere Liberal Demokrat Partisi eski başkanı, Suriye’deki teröristlere 3500 ton silah gönderildiğini açıkladı.

İngiltere’de yayımlanan Daily Telegraph gazetesinin haberine göre eski Liberal Demokrat Lider Lord Ashdown, Suriye’deki teröristlere 3 bin 500 ton silah gönderildiğini belirterek isyancıların silah ihtiyacının kalmadığını söyledi.

Suriye’deki teröristlere gönderilen silah miktarıyla ilgili rakamda herhangi bir kuşku olmadığını belirten Ashdown, silahların Suudi Arabistan ve Katar’ın finansal desteği ve CIA’nın yardımıyla Hırvatistan’dan temin edildiğini söyledi.

Suriye’deki isyancılara gönderilen silahların Bosna savaşından kalan silahlar olduğunu belirten Lord Ashdown, bu silahların Hırvatistan limanlarından ve havaalanlarından yüklendiğini belirterek Balkanlardaki kirli işler yapan grupların büyük paralar kazandığını ifade etti.

Suriye’deki teröristlere silah gönderilmesine karşı çıkan Ashdown, İngiltere ve Fransa Suriye’deki teröristleri silahlandırmayı tercih ettiğini; Amerika’nın da silahlandırma kararı aldığını hatırlatarak “Suriye’de barış, daha fazla silah vererek sağlanamaz” dedi.

Lord Ashdown, teröristlerin silahlandırıldığını ve Suriye’nin büyük bir savaş cephesi haline geldiğini belirterek diplomasinin devreye girmesi halinde tarafların birbirine karşı silah kullanmasına gerek kalmayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.