İslami Davet

Lübnan cumhurbaşkanından Amerika’ya eleştiri

19 Eylül 2017 0:37

Lübnan cumhurbaşkanı Mişel Aoun, New York’a gitmeden önce yaptığı açıklamada, Beyrut’ta Amerikan büyükelçiliği ve bazı batılı ülkelerin büyükelçiliklerinin son girişimlerine değindi ve Lübnan’da terörist girişimler konusunda onları eleştirdi.

Lübnan’da başta ABD olmak üzere batı ülkelerin büyükelçileri son günlerde yayınladıkları bildirilerle Lübnan’da bulunan vatandaşlarını terörist girişimlerin olabileceğini ileri sürerek dikkat etmeleri ve bir türlü Lübnan’dan ayrılmaları yönünde çağrıda bulundular.

Lübnan cumhurbaşkanı, dün yayınladığı bildiride, Amerika ve diğer sözkonusu ülkelerin tutumlarının kabul edilemez olduğunu zira Lübnan’da teröristlere karşı ciddi mücadele verildiğini ve çok önemli kazanımların olduğunu ve onların açıklamaları ve tutumlarının bu kazanımların aksine olduğunu bildirdi.

Daha önce de Lübnan dışişleri bakanı yayınladığı, bazı batılı ülkelerin büyükelçiliklerin yayınladıkları bildirilere tepki göstermiş ve onların bu bildirilerinin ‘korku’ya neden olduğunu bildirmişti.

Lübnan Cumhurbaşkanı, perşembe günü BM genel kurul oturumunda konuşma yapacak.

Lübnan cumhurbaşkanından Amerika’ya eleştiri Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık