HaberlerİranOrtadoğu

Lübnan: Direnişe ve hükümete destek veren İran’a teşekkürler

İran cumhurbaşkanının parlamento temsilcisi Lübnanlı yetkililerle görüşmesinde siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi üzerinde vurgu yaptı.

Hucettulislam Seyyid Mir Taciddini Lübnan cumhurbaşkanı, başbakan ve meclis başkanıyla görüşmesinde Lübnan’da istikrar ve güvenliğin sağlandığı yeni siyasi aşamadan dolayı memnunluğunu belirterek İran’ın sürekli Lübnan İslami direnişi ve hükümetinin yanında bulunduğunu söyledi.

Mir taciddini, Lübnan cumhurbaşkanı mişel Süleyman ile görüşmesinde İslami İran cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad’ın mesajını kendisine iletti.

Seyyid Mir Taciddini, Lübnan başbakanı Saad Haririyle de görüşmesinde Lübnanlı yetkililer ve siyasi şahsiyetlerinin ulusal vahdet hükümetinin kurulmasındaki rolüne değinerek İran’ın Lübnan’daki yeni siyasi aşamayı desteklediğini söyledi.

İran cumhurbaşkanının parlamento işleri yardımcısının Lübnan meclis başkanı Nebih Berriyle görüşmesinde parlamento ilişkilerinin gelişmesi ve dostluk gruplarının aktifleşmesinin gerekliliğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.