HaberlerİranLübnanOrtadoğuSuriye

Lübnan Diriliş Partisi lideri: İran ile birlikte korsan İsrail karşısında direnmek bir onurdur

Lübnan Diriliş partisi genel sekreteri İran İslam cumhuriyetinin yanında Siyonist rejimin komplolarına karşısında direnmekle iftihar ediyoruz” Dedi.

Faiz Şükür, Beyrut’ta İran elçisiyle görüşmesinde İran’ın bölge sorunlarının çözümlenmesindeki bariz rolünü takdir ederek sonunda düşmanların komplolarının başarısız kalacağından eminiz” Dedi.

Faiz Şükür, bu görüşmede Lübnanlı parti temsilcilerinin direniş yönünde Beşşar Esad ile görüşmelerine değinerek bu görüşmede en belirgin hususun Suriyeli yetkililerin krizle ilgili yüksek olan morali olduğunu belirtti.

Şükür, Ennusra cephesi ile El-Kaide’ye bağlı grupların bazı bölge ülkelerinin himayesiyle Suriye ekonomisi alt yapısını tahrip etmeye çalıştıkları ve ancak artık Suriye sözde özgür ordusunun kalmadığını belirtti.

İran’ın Lübnan elçisi Gazenfer Roknabadi, ise görüşmede bölgedeki son gelişmelere değinerek Suriye hükümetinin bölgelerin kontrolündeki başarısını dile getirip Suriye halkının dayanışmasının onların düşman komploları karşısındaki başarısının sırrı sayıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (80) içerik yüklenmiştir.