AfrikaHaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan dışişleri bakanı, İmam Musa Sadr’ın akıbeti için Libya’ya gitti

Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur, İmam Musa Sadr’ın akıbetine ilişkin gelişmeler üzerine görüşmelerde bulunmak için Libya’ya gitti. Mansur’a ziyareti sırasında İmam Musa Sadr’ın oğlu Seyyid Sadreddin Sadr da eşlik ediyor.

33 yıl önce Libya’ya yaptığı ziyaret sonrasında kendisinden bir daha haber alınamayan İmam Musa Sadr için harekete geçti. Lübnan Dışişleri Bakanı Mansur, Lübnan Hükümeti’nin görevlendirmesi üzerine, İmam Musa Sadr’ın akıbetini netleştirmek için Libya’ya gitti.

Kaddafi’nin devrilmesinden sonra Libya’ya giden ilk üst düzey lider olan Mansur, Trablus havaalanındaki basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mansur’un üst düzey Libyalı yetkililerle görüşeceği ve İmam’ın akıbetine ilişkin olarak şimdiye kadar elde edilen verilerle Lübnan’a döneceği belirtildi.

Lübnan İslami direnişinin imamı olarak bilinen Musa Sadr ve arkadaşları Abbas Bedreddin ile Şeyh Muhammed Yakup, 33 yıl önce Libya’ya yaptıkları ziyaret sonrasında ortadan kaybolmuşlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.