HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan halkı Hizbullah’ın hedefleri için can vermeye hazır olduğunu bildirdi

Lübnan’da bir çift, düğünlerini Lübnan’ın başkenti Beyrut’un güneyinde onlarca insanın ölümü ve yaralanmasına neden olan terörist saldırının düzenlendiği mekanda yaparken, Lübnan halkının direniş hareketi Lübnan Hizbullahı’nı bütün her yönüyle desteklediklerini açıkladılar.

Lübnan El’Minar kanalının haberine göre, sözkonusu çift, Lübnan’da Hizbullah direniş hareketinin hedef alınmasına tepki göstermek ve bu tepkilerini de düğün merasimlerini bizzat terör saldırısının olduğu bölgede gerçekleştirmek yoluyla ilginç bir seçim yaparken, Lübnan Hizbullah hareketinin yüce hedefleri için canlarını vermeye hazır olduklarını belirterek bağlılıklarını bildirdiler.

Geçen hafta Beyrut’un güneyinde yer alan terör saldırısında en az 55 kişi hayatını kaybetmiş 300’den fazla insan da yaralanmıştı.

Sözkonusu saldırının sorumluluğunu da Lübnan’da tekfircilere bağlı bir grup üstlenmişti.

Bu arada Lübnan Hizbullah lideri Nasrullah da Cuma günü yaptığı açıklamada, bombalı saldırıdan Tekfircileri sorumlu tutmuş ve Hizbullah’ın teröristlere karşı yeni cephede de zafer elde edeceğini bildirmişti.

Diğer yandan geçen Pazar günü de, Lübnan’ın güneyinde yer alan el’Na’me bölgesinde belediye binası yakınında halkın kalabalık olduğu bir bölgede park halinde patlayıcı yerleştirilmiş bir araç ele geçirilmişti.

Sözkonusu araçta 250 kg. patlayıcının ele geçirildiği bildirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.