HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Lübnan halkı Suriye’ye destek gösterisi yaptı

Lübnan’ın başkenti Beyrut ve el-Riyak bölgesi dün, Suriye’nin yaşadığı ulusal birliği destekleyen, ulusal ve milli tutumları, istikrarı ve güvenliğini hedef alan dış komploları kınayan gösterilere tanık oldu.

Bu arada Sosyalist Arap Baas Partisi Ulusal Liderlik Merkezinde toplanan göstericiler Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad liderliğindeki Suriye’nin ulusal ve milli tutumlarından duydukları kıvancı dile getirdi.

Lübnan Baas Partisinin Bölge Sekreteri Faiz Şeker kitlelere yönelik konuşmasında, Suriye’nin halkı ve istikrarını hedef alan komplolara maruz kaldığını söyleyerek Suriye’nin komplolara yenik düşmeyeceğini, Filistin, Lübnan ve Irak’taki direnişi desteklemeyi sürdüreceğini belirtti.

Öte yandan Suriyeli işçi ve öğrenciler Beyrut’ta, Suriye’nin tanık olduğu bozguncu eylemleri kınayan bir gösteri düzenledi. Suriye’nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan işçi ve öğrenciler ulusal ve milli sloganlar attı.

Suriye’nin Beyrut Büyükelçisi Ali Abdülkerim, Suriye’nin ve ulusal birliğinin iyi durumda olduğunu, kendisine karşı hazırlanan tüm komplolara karşı koyacağını ifade ederek Suriye ve Lübnan arasındaki kardeş ilişkilerin derinliğine dikkat çekti.

Suriye’nin maruz kaldığı komploları protesto etmek amacıyla Lübnan’ın el-Riyak Belediyesinin bahçesinde toplanan Suriyeli ve Lübnanlı gençler ise, Cumhurbaşkanı el-Esad’ın direnişi destekleyen ulusal ve milli tutumlarını övdü.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.