FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan Hizbullahi Hareketi HAMAS’ı anlaşmadan ötürü kutladı

Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ı kutlayan bir mesaj yayınladı.

Mesajda; “Yeniden Filistin’deki direniş küstah İsrail devletini hizaya getirerek yeni bir zafere yeniden imza attı. Hamas, Siyonist düşman ile gerçekleştirdiği bu anlaşmayla canlarını ve kanlarını feda eden mücahitlerin intikamını almıştır.

Lübnan, Filistin’in yanı sıra Arap ve İslam dünyasındaki diğer tüm direnişlerin, işgal edilen toprakları yeniden bağımsız kılacak, esirlerimizi hürriyetlerine kavuşturacak , bu ümmetin onurunu , şerefini, bağımsızlığını koruyabilecek kıvama geldiğini artık daha rahat görebiliyoruz.

Hizbullah, Filistin direnişinin elde ettiği bu zaferle duyduğu mutluluk ve iftiharın yanı sıra tüm Filistinli kadın esirlerin özgürlüklerinin gerekliliklerini dile getirmektedir. Hizbullah gerek komutanları gerek mücahitleri gerek destekçileri gerek esirleri olsun tüm Hamas’lıları, Siyonist hapishanelerindeki esirlerin hürriyetlerine kavuşmaları zaferinden dolayı kutlamaktayız.

Biz, Hizbulllah olarak bu büyük başarının, bazılarının iddia ettiği hakların iadesi noktasında müzakere, uluslararası topluluk ve büyük güçlerden yardım dilenme gerekliliği tezini çürüttüğü kanaatindeyiz. Umut ediyoruz ki Filistin’deki direniş cihat ve çabalarla geri kalan tüm esirleri özgürlüğüne kavuşturacaktır.

Hizbullah bu münasebetle tüm Arap ve İslam halklarını direniş olgusu üzerine daha çok eğilmeye çağırıyor. Direniş her defasında hakların geri alınması, esirlerin özgürlüğü, toprakların bağımsızlığı, manevi değerlerin ve onurun korunması için tek çare olduğunu ispatlamaktadır.” denildi.

Başa dön tuşu
Kapalı