HaberlerDünyaLübnanOrtadoğu

Lübnan Hizbullahı, Siyonist rejimin Filistin kampına yönelik saldırısını kınadı

Lübnan Hizbullah hareketi, Pazartesi gecesi yaptığı açıklamada, terör rejimi İsrail ordusunun Cenin kampına ve Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine saldırısını şiddetle kınadı.

İRNA’ya göre, açıklamada “Siyonist rejimin bu tür saldırıları, rejimin aldatma ve suç politikasını gösteriyor” denildi.

Hizbullah ayrıca Filistin halkının direnişini, uyanıklığını ve uyanışını, düşman işgaline ve Siyonistlere verilen ağır kayıplara verdirdikleri kahramanca tepkiyi övdü.

Lübnan Hizbullahı, 5 Filistinlinin şehit olması ve çok sayıda Filistinli direnişçinin tutuklanmasıyla sonuçlanan saldırıda sabırlı Filistin halkına ve şehit ailelerine taziyelerini iletti ve bu fedakarlıkların bir an önce zafere vesile olmasını umduğunu ifade etti. 

Terör rejimi İsrail askerleri Pazar günü işgal altındaki Kudüs’ün kuzeybatısındaki Beyt Anan kasabasına saldırdı. Saldırı, Siyonistler ile Filistinliler arasında yoğun çatışmalara dönüştü. 

Lübnan Hizbullah hareketi dün akşam, Siyonist düşmanla herhangi bir uzlaşmaya şiddetle karşı çıkan Irak halkının resmi, siyasi ve dini konumlarını öven bir bildiri yayınladı.

Lübnan direniş grubu, taviz veren bireyleri suç haline getiren Irak yargısının eylemlerini de övdü.

Lübnan Hizbullahı, Irak’ın bu hareketini, Irak’ın yüksek düzeydeki farkındalığının ve ülkenin siyasi yapılarının ve bölgedeki Siyonist rejimle uzlaşma planına karşı ulusal dokunulmazlığının bir işareti olarak nitelendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.