HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Lübnan Hizbullahınca Özel Eğitimden Geçirilen Fatimiyyun Birlikleri Suriye’de !

Hizbullah’ın Afgan asıllılarının oluşturduğu özel Fatimiyyun birliklerine yönelik askeri eğitiminin sonlandığı bildirildi.

Küçük birliklerin özel eğitimi ile başlayan Fatimiyyun birliklerinin an itibariyle silahlı eğitimlerinin sonlandığı belirtilirken, terör ile mücadelede Hizbullah tarafından eğitim alan özel Fatimuyyun birliklerinin savaş meydanına gönderildiği açıklandı.

Suriye’nin farklı bölgelerine IŞİD ile mücadele için gönderilen bu özel grubun keskin nişancılardan oluşturulduğuna işaret edilirken Afgan asıllı Fatimiyyun birliklerinin Hizbullah’ın keskin nişancıları tarafından eğitim aldıkları belirtildi.

Suriye topraklarında Suriye ordusu ile birlikte eğitim alan özel Fatimuyyun birliklerinin gelişmiş silah teknolojisi ve gece görüşlü sineper silahlar üzerine eğitim gördükleri belirtildi.

Ayrıca daha önceden Hizbullah tarafından eğitilen Afgan asıllı Fatimiyyun askerlerinin bu özel birlik üzerinde etkisi olduğu belirtilirken ileride Suriye içerisinde direniş cephesine katılacak yeni yapılanmaların gün yüzüne çıkacağı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.