HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan Hizbullahı’ndan siyonist rejim iddialarına tepki

Lübnan Hizbullah hareketinin temsilcisi Muhammed Raad, terör rejimi İsrail’in, Lübnan’da hedefe tam isabet eden füze üretim merkezinin bulunduğuna dair iddiasına tepki gösterdi.

Siyonist İsrail ordusunun sözcüsü Runen Manlis, daha önce iddiasında, İran ve Hizbullah hareketinin Lübnan’da hedefe tam isabet eden füze üretim merkezi kurmaya çalıştığını iddia etmişti.

Resa haber ajansına göre, Muhammed Raad, siyonist rejim yetkilisinin iddiasına tepki göstererek, ”bunun abartı ve saçmalık olduğunu zira bugün siyonist İsrail’in bölge ve dünyada inzivada olduğunu ve bu iddiaların gerçekte bu rejimin güçsüzlüğünü örtbas için olduğunu söyledi.

Muhammed Raad, Lübnan Hizbullahının elinde siyonist İsrail ordusunu yok edecek silahların ve gücün olduğunu belirterek, ‘İsrail ahmakça bir girişimde bulunmasın ve kendini savaşa atmasın zira aksi hale bu rejim yerle bir olur ‘ dedi.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail 12 temmuz 2006’da, bazı Arap rejimleri, Avrupa ve Amerikayla koordineli bir şekilde Lübnan’a saldırmış ve bu savaş 33 gün sürmüş ama savaş siyonist İsrail’in yenilgiyi kabul etmek zorunda kalması ve geri çekilmesiyle son bulmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.