HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Lübnan: İran’ın nükleer programı barışçıldır

İslami şura meclis başkanı Laricani ile görüşen Lübnan dışişleri bakanı Şami, güvenlik konseyinin daimi olmayan bir üyesi olarak ülkesinin İran’ın nükleer programının barışçıl mahiyeti olduğuna inandığını vurguladı.

Tahran’da düzenlenen nükleer silahsızlanma konferansına katılan Lübnan dışişleri bakanı Ali Hüseyin Şami, İslami şura meclis başkanı Ali Laricani ile görüşmesinde İran İslam cumhuriyetini siyonistlerin saldırılarına karşı mücadelede Lübnan’ın yanında yer aldığını, Lübnan halkının İran milleti ve yetkililerinin Lübnan direnişine verdiği desteği unutmadığını kaydetti.

Şami ayrıca ülkesinin güvenlik konseyinin daimi olmayan bir üyesi olarak sürekli İran İslam cumhuriyetinin izlediği nükleer programın barışçıl mahiyetinden emin olduğunu ve batı dünyası İran’a yaptırım uygulamak yerine çeşitli nükleer silahlarla donatılmış korsan İsrail’i cezalandırması gerektiğini vurguladı.

Görüşmede İslami şura meclis başkanı Laricani de İran İslam cumhuriyetinin savunma doktrininde nükleer silahların şer’i açıdan haram olduğunu ve İran’ın asla bu yönde adım atmadığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.