HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Lübnan İslami Tevhid Hareketi Genel Sekreteri: Kimi Araplar Siyonistler’in yolundan yürüyor

Lübnan İslami Tevhid Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Bilal Şaban bugün İran’ın güneydoğusunda bulunan Sistan ve Belucistan Eyaleti’ne bağlı İranşehr ilçesinde yaptığı konuşmada “Bazı Arap ülkeleri kendi menfaatlerini Siyonistler’e bağlamışlar” diye konuştu.

İslam’ın özüne dönülmesi gerektiğine işaret eden Şaban müşriklerden kaçınılmanın zorunlu olduğunu ve böylece asıl İslam’ın bayrağını İslami ülkelerde ve dünyanın dört bir yanında dalgalandırmanın önemine değindi.

Bölgenin durumunun çok kritik olduğuna işaret eden Şaban İran’ın bölgedeki sorunları çözme konusundaki gösterdiği çabalara değinerek “Bölgenin diğer ülkelerinin İran İslam Cumhuriyeti ile daha kapsamlı iletişim kurması bölge durumunun değişip iyileşmesinde büyük etken olabilir” diye vurguladı.

Düşmanların ayrıştırıcı komplolarını dile getiren Şaban herkesin Kur’an-ı Kerim’e dönmesi ve birliği zedeleyecek bütün sorun ve meselerden kaçınması gerektiğini belirtti.

İran’da özellikle Şia ve Sünniler arasındaki birliğin çıplak şekilde görüldüğünü aktaran Şaban bu halkın yan yana ve barışçıl bir şekilde yaşamasını İran’daki özgürlüğün bir simgesi olarak nitelendirdi.

Bütün müslümanların hayrının birlikte olduğunu belirten Lübnan İslami Tevhid Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Said Şaban düşmanların İslam ümmetini ayrıştırmaya ve bu ayrıştımalardan kazanç sağlamaya çalıştıklarını aktardı.

İslami ümmetin bütün mezhepleriyle birlikte bütün bir ümmet olduğunun da altını çizen Şaban “Peygamber efendimiz de birlik ve beraberliğin simgesiydi ve biz Peygamber’i örnek olmalıyız” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.