İslami Davet

Lübnan İslami Tevhit hareketi başkanı: Filistin, Müslüman toprak olarak kalmaya devam edecek

12 Aralık 2017 18:43

Lübnan İslami Tevhit hareketi başkanı Haşim Minkare, Amerika başkanı Trump’ın bu ülke büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararının tehlikeli sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

Resa haber ajansının bildirdiğine göre Lübnan İslami Tevhit hareketi başkanı Şeyh Haşim Menkare bu bağlamda yayınladığı bir bildiride Kudüs’ün her daim Arap, Filistin’li ve Müslüman bir toprak olarak kalacağını kaydederek, Filistin halkı, Müslüman ümmet ve dünyanın özgürlükçü insanlarından Direniş seçeneğini benimseyerek, Kudüs’ün özgürlüğü yolunda adım atmalarını talep etti.

Filistin intifadasına destek vermek amacıyla Arap ülkelerin birbiri arasındaki küçük ihtilafları bir kenara bırakarak birlik olması gerektiğine dikkat çekilen bildiride, Filistin hamilerinin hiçbir zaman sömürgeci Amerika’nın Siyonist rejime verdiği desteğinden korkmayacakları vurgulandı.

Bildiride ayrıca Amerika’nın tekfirci terörizmin asıl hamisi olduğuna işaret edilerek, Lübnan İslami Tevhit hareketinin Siyonist rejim karşıtı sürekli birlik ve direniş seçeneğine vurgu yaptığı belirtildi.

Lübnan İslami Tevhit hareketi başkanı: Filistin, Müslüman toprak olarak kalmaya devam edecek Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık