HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan Ordusu: Ordu, Siyasi-Askeri Saldırılar Karşısında Sessiz Kalmaz!

Lübnan Ordu Komutanlığı dün, bu ülkenin Seyda kentinde meydana gelen çatışmalar üzerine askerlerinden bir grubun hileyle öldürüldüğü ve yaralandıklarını belirterek “Üzücü olan şu ki, bunlar Seyda kentinin ortasında düşman unsurları tarafından değil de, Ordu askerlerini hedef almış olan Lübnanlı bir grup tarafından öldürüldü” diye kaydetti.

Lübnan Ordusu bildirisinin devamında, aylardan bu yana Lübnan’ı Suriye olaylarından uzak tutmaya çalıştıklarını ve Şeyh Ahmed El Eir örgütü gibi dışa bağımlı örgütlerin sindirilmesi gerektiği yönündeki siyasi taleplere tepki göstermediklerini hatırlatıp “Fakat Seyda’da yaşanan bu olay beklenenlerin ötesindeydi. Lübnan Ordusu tam bir soğukkanlılıkla hedef altına alındı. Lübnan’ın yeniden yıpratıcı şiddet turuna girmesi amacıyla yapılan bu hadise daha önce 1975 yılında da gerçekleştirilmişti” diye vurguladı.

Lübnan Ordusu daha sonra ikili açıklamaları kabul etmediklerini ve Seyda’daki siyasi-güvenlik yetkililer ve şahsiyetlerin kendi tavırlarını açıkça ortaya koymaları gerektiğinin altını çizerek “Lübnan Ordusu artık siyasi-askeri saldırılar karşısında sessiz kalmayacak ve Seyda dahil ülkenin her tarafındaki fitnecileri sindirmeye yönelik görevini devam ettirecektir” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.