HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan patlamasında 2 HAMAS mücahidi şehid oldu

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan temsilcisi ve hareketin dış ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan, Lübnan’ın güneyinde meydana gelen patlamanın Hamas’a ait bir evi hedef aldığını ve evin Hamas mensupları tarafından kullanıldığını belirterek, patlamada Basil Ahmed Cumua (29) ile Hasan Said el-Haddad’ın (21) şehit olduğunu ifade etti.

Hamdan, dün akşam (27 Aralık Pazar) yaptığı basın toplantısında olayın arkasında kimlerin olduğu veya kimlerin bu olayı yapmış olabileceği konusunda bir açıklamada bulunmanın doğru olmayacağını belirterek şöyle dedi: “Lübnan güvenlik güçleri olayı soruşturuyor. Olayın arka planıyla ilgili bir şeyler söylemek için acele etmiyoruz. Ayrıntılar ortaya çıkmadan bu konuda bir şey söylemek şu aşamada doğru değil. Gerçeği ortaya çıkarmak için ciddi çabalar var. Olayın aydınlanmasını bekleyeceğiz.”

Olayın dış güçler tarafından işlenip işlenmediğinin sorulması üzerine Hamdan “Bu konuda bir şeyler söylemek erken, soruşturma neticesini bekleyeceğiz” dedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) konuya ilişkin yaptığı açıklamada, patlamanın meydana geldiği evin hareket tarafından kullanıldığını belirtmiş, olayın arkasında kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak için de yoğun çaba harcandığını ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.