HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan seçimlerine dış güçler müdahale etmiştir

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ecnebi odakların Lübnan parlamento seçimlerine açık bir şekilde müdahale ederek bu yolda büyük paralar harcadıklarını ifşa etti.

Lübnan’da gerçekleşen parlamento seçimlerinin sonuçlarını değerlendiren Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah, Lübnan halkının geniş çaplı seçimlere katılımını kutladı.

Yeni dönem için milletvekili seçilenleri de kutlayan Nasrullah, içişleri bakanlığının seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamayı kabul ettiklerini, seçimlerde 14 mart hareketinin zafer kazanmasına karşın muhalefetin eski kapasitesini kaybetmediğinin anlaşıldığını vurguladı.

Nasrullah bu seçimlerde bazı dış odakların büyük paralar harcadığını ve bazı etnik ve dini tahrikleri de gerçekleştirdiklerini ve halkı yalanlarla korkutmak istediklerini ve böylece seçimlere müdahale ettiklerini belirtti.

Nasrullah son parlamento seçimlerinin en önemli özelliklerinden birini de bu seçimlerde Hizbullah silahı veya her hangi bir baskının söz konusu olmaması şeklinde açıkladı ve Hizbullah ve direniş silahının sadece ülkeyi savunmak için var olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.