HaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Lübnan siyonist İsrail’in tehditlerinden korkmuyor

Lübnan’daki Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, ırkçı İsrail’in tehditlerinden korkmadıklarını ve Filistinlilere daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Hizbullah lideri Nasrullah, Kerbela’da 1371 yıl önce şehit edilen Hz. Hüseyin’i (as) anmak için Beyrut’un güneyinde düzenlenen ve binlerce ehlibeyt aşığının katıldığı açık hava toplantısında yaptığı konuşmada, ırkçı İsrail’e sert sözlerle yüklendi, Filistin’e ise dayanışma mesajları gönderdi.

Filistinlilerin desteklenmesi için çaba harcanması gerektiğini söyleyen Nasrullah, Arap liderlerden de Filistinlilerin haklarının daha fazla korunmaması durumunda siyonist İsrail ile barış görüşmelerine katılmamalarını istedi. Nasrullah, “Topraklarımızı korumak için kendimizi kurban etmeye hazırız. Müslümanlara yönelik saldırıları kabul etmiyoruz. Kudüs, asıl sahiplerine verilmeden ve Filistinliler topraklarına dönmeden ırkçı İsrail ile olan savaşımız bitmez” dedi.

Siyonist İsrail’in Hizbullah’a yönelik son tehditlerini aldırmadıklarını ve gereken her türlü cevabı vermeye hazır olduklarını belirten Nasrullah, bu tehditlerin kendilerini korkutmadığını söyledi. Daha önce 1993, 2000 ve 2006 yıllarında aynı tehditlerle karşılaştıklarını hatırlatan Nasrullah, zafer elde ettikleri konumlarını koruduklarını ifade etti.

Nasrullah, “Bugüne kadar bütün taraftarlarımızı koruduk, bundan sonra da koruruz. Irkçı İsrail psikolojik bir savaş yürütüyor, bizim kalplerimize zarar veremeyecek” dedi.

Lübnan’da yaşayan çeşitli mezheplerden halklar arasında birlik bulunduğunu kaydeden Nasrullah, toprakları için her zaman fedakarlık yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.