HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan, siyonist rejim’e boyun eğmez

Korsan İsrail’in barış sürecinin ilerlemesini istemediğini belirten Lübnan başbakanı Hariri, eğer Tel aviv Lübnan’ın içinde tefrika çıkarma üzerine hesap yaptıysa buna asla boyun eğmeyeceklerini vurguladı.

Lübnan başbakanı Hariri, ülkesinin milli menfaatleri içingerekli gördükleri her ülkeyle yakın ilişkilerin kurulması yolunda gereken her şeyi yapacaklarını, bu kararın Suriye cumhurbaşkanı Esad ile görüşmesinde de üzerinde mutabakata vardıkları mesele olduğunu kaydetti.

Hariri, Suriye yönetiminin de karşılıklı çıkar ekseninde ikili ilişkileri geliştirmek istediğini ve bu anlayışını Lübnan konusunda hayata geçirmeye gayret ettiğini, ancak korsan İsrail’in Lübnan’la uzlaşmak istemediğini, çünkü her gün Lübnan aleyhine tehditler savurduğunu, gerçekte Tel aviv’in uzlaşma sürecinin ilerlemesini istemediğini, ancak eğer Tel aviv Lübnan’da iç tefrika çıkarma üzerinde hesap yaptıysa, kendilerinin buna boyun eğmeyeceğinin bilmesi gerektiğini vurguladı.

Hizbullah’ın silahı konusuna da değinen Hariri, bu konunun hala masada olduğunu ve uygun bir çözüm bulmak için incelenmesi gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.