HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Lübnan’daki 33 siyasi partinin temsilcileri: İran’ın dünyanın en özgür nizamlarından biridir

Lübnan’daki 33 siyasi partinin temsilcileri İran’ın dünyanın en büyük özgür nizamlarından biri olduğunu vurguladı.

Lübnan’daki 33 siyasi partinin temsilcileri İran’ın Beyrut büyükelçisi Gazenfer Roknabadi ile görüşmelerinde İran’da düzenlenen 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini kutlayarak İran’ın dünyanın en özgür nizamı olduğunu belirttiler.

Söz konusu temsilcilerin koordinatörü Mahmut Kamati, İran seçimleri bölgede ve dünyada özgür nizamın en iyi örneğini sergilediğini kaydetti. İran’ın direnişe ve Filistin meselesine verdiği desteği takdirle karşıladıklarını belirten Kamati, Siyonist rejim İsrail ve güçlü hamileri İran İslam cumhuriyetinin iktidarı ve yenilmezliğinin bilincinde olduklarını ifade etti.

İran’ın Suriye’ye stratejik desteğini de takdir eden Kamati, İran bölge gelişmelerinde önemli rol ifa ettiğini vurguladı.

Görüşmede Roknabadi de İran’da cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili süreci anlatırken, Batı’nın tüm propagandalarına karşın İran milletinin ve dini yönetim nizamının karşısında geri adım atarak İran milletinin siyasi hamasetini kutlamak zorunda kaldıklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.