FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan’daki kampların imarı Filistinli mültecilerin direnişini güçlendirecektir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Lübnan temsilcisi Ali Bereke, bugün (29 Nisan Pazartesi) Aynu’l-Hulve Mülteci Kampı’nda tamamlanan altyapı projesinin açılış törenine katıldı.

Törende Japonya’nın Beyrut Büyükelçisi, UNRWA Lübnan Ofisi Müdürü ile Lübnan ordusundan, güvenlik güçlerinden, Lübnan-Filistin Diyaloğu Komitesi’nden ve Filistinli gruplardan temsilciler de hazır bulundu.

Lübnan’da bulunan Filistinli gruplar adına yaptığı konuşmada Japon halkına ve hükümetine Filistin halkına verdiği destek dolayısıyla teşekkür eden Bereke, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın da Filistinli mülteciler konusundaki çalışmalarını övdü.

Filistin mülteci kamplarının imarının ve korunmasının Filistinli mültecilerin Filistin topraklarına dönünceye kadar direnişlerini güçlendireceğini ifade eden Bereke, Lübnan’da yaşayan Filistinlilerin dönüş hakkına bağlı olduğunu ve yaşadıkları ülkede kalıcı olarak yerleştirilmeyi kabul etmediklerini söyledi.

Bereke, Filistin mülteci kamplarının Lübnan’da istikrar unsuru olduğunu ve Lübnan’ın iç barışına zarar verecek eylemlerde kullanılmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Haziran 2021 (21) içerik yüklenmiştir.