HaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Lübnan’ın bağımsızlık ve özgürlüğü Hizbullah’ın gücüne bağlıdır

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Lübnan’ın özgürlüğü ve bağımsızlığı, bizim gücümüze bağlıdır” dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah, İsrail’e karşı yapılan savaşlarda şehid olanların ailelerinin katıldığı iftar yemeğinde, video konferans yoluyla bir konuşma yaptı. Nasrullah, bütün Arap ülkelerinin Lübnan’ı sevdiğini söylediğini belirterek şunları söyledi: “Lübnan’ın özgürlüğü ve bağımsızlığı, bizim gücümüze bağlıdır. Biz onlardan para istemiyoruz. Lübnan ordusuna silah sağlamak için oluşturulacak bir heyetin Arap ülkelerine ziyaretler yayıp yardım istemesi lazım. Önce İran’a gitmesine gerek yok. En son İran’a giderler. Önümüzdeki günlerde Lübnan’ı ziyaret etmesi beklenen İran Cumhurbaşkanı Ahmenicad’ın da gereken her türlü desteği vereceğine eminim.”
Nasrullah, İsrail’in Lübnan’da 150’ye yakın casusu bulunduğunu, bunlara her gün yenileri eklendiğini belirterek, “Casusların ailelerini suçlamak yanlış. Onlar suçlu değil” dedi.

Hizbullah üyelerinin eski Başbakan Hariri’nin öldürülmesinde yer aldığı iddialarının doğru olmadığını da belirten Nasrullah, Lübnan adaletine her zaman yardımcı olmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.