HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnan’ın gücü direniş, halk ve ordu’nun birliğindendir

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah; Lübnan’ın gücü zayıflığındadır söyleminden vazgeçerek Lübnan’ın gücü; ordusu, halkı ve direnişinin birbiriyle dayanışmasındadır söylemiyle değiştirdiğini, Lübnan’ın Halk çocuklarının kanıyla, fedakarlığıyla ve kahramanca direnişiyle işgali topraklarından çıkardığını ifade etti.

Uluslararası ve Arap düzeyinde düzenlenen Direnişi Destekleme Forumunun açılışında yaptığı konuşmada Nasrullah; kanlarıyla fedakarlıklarıyla ve direngenlikleriyle Lübnanlıların efsanevi direnişlerinin işgal kuvvetlerini Lübnan topraklarından bir hezimet yaşatarak defettiğine değinerek işgalcilerin bunu 25 Mayıs 2000 tarihinde itiraf ettiğini ifade etti.

Nasrullah “Lübnan ve Filistin ulusal direnişlerinin güvenlik kaygısıyla İsrail’i duvarlar örmek zorunda bırakarak varlığını tehdit eden gerçek bir çıkmaza girmesine neden oldu.” Dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri; İsrail’in 2006 yılında Lübnan’a saldırdığında direnişi bitirmeyi ve heybetini yeniden kazanmayı hedeflediğini, ancak direnişin güçlenerek sürdüğünü ve İsrail’in hezimetini itiraf etmek zorunda kaldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.