HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Lübnanlı Partiler: Suriye baskı ve komplolara karşı güçlüdür

Lübnanlı ulusal güç ve partileri, Amerika ve İsrail’in kara mutfaklarında hazırlanan tüm planlara karşı Suriye’nin dış komplolarla mücadele edebilecek güce sahip olduğunu kanıtladığını belirtti.

Lübnanlı partiler bugün düzenledikleri toplantının ardından yayınladıkları bildiride, Suriye’ye karşıt tutumların Suriye yönetiminin iç birliği güçlendirmek, dış projeler ve meydan okumalara karşı direncini arttırmak amacıyla başlattığı reform ve ilerleme sürecini etkileyemeyeceğini beyan etti.

Lübnanlı partiler bildiride, Lübnan hükümetinden, Lübnan güvenlik birimlerinin açığa çıkardığı Lübnan limanları aracılığıyla yapılan Suriye’ye silah kaçırılmasına sınır koymasını talep ederek bunun iki ülke arasında imzalanan anlaşmalara ihlal, kanun ve anayasaya aykırılık teşkil ettiğine dikkat çekti.

Partiler Lübnan yargısına, failleri ve arkalarında duranları ortaya çıkarıp yargılama ve Lübnan sahasını İsrail ve işbirlikçilerine hizmet eden şüpheli amaçlar için kullananlara sınır koyma çağrısında bulundu.

Diğer yandan Suriye Sosyal Milliyetçi Parti, reform ve gelişim sürecinin Suriye’nin düşmanlara karşı güç ve direncini arttırdığını söyledi.

Lübnan İslami Çalışma Cephesi ise, Suriye’nin içişlerine yönelik müdahaleye karşı uyararak Lübnan hükümetinden, sokaktaki kışkırtma eylemlerini engelleyecek önlemler almasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.