HaberlerLübnanOrtadoğu

Lübnanlı Şii ve Sünni alimler Ahvaz kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı

Lübnan Müslüman Ulema Konseyi bir bildiri yayımlayarak, İran’ın Ahvaz kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı. Lübnanlı ulema bu saldırıyı, Amerika’nın İran’ın mustaz’af milletlere yardımını engelleme çabaları çerçevesinde değerlendirdi.

Cumartesi günü bir bildiri yayımlayan Lübnan Müslüman Ulema Konseyi, Ahvaz kentinde düzenlenen terör saldırısı Amerika ile bölgedeki tekfirci terör örgütlerinin koordineli hareket ettiğini ortaya koyduğunu belirterek, İran İslam Cumhuriyeti’nın söz konusu terör saldırısına kesin ve ezici bir şekilde karşılık verme hakkına vurgu yaptı.

Bildiride Lübnan Müslüman Ulema Konseyi, İran İslam Cumhuriyeti’nin vereceği kesin cevap sadece düzenlenen terör saldırısının içerideki unsurlarını yakalamak ve yargılamaktan ibaret olmadığını, bunun yanında bu cinayeti işleyen teröristlerin bölgesel ve küresel hamilerinden hesap sormayı da kapsadığını belirtti.

Lübnan Müslüman Ulema Konseyi bildiride, İran İslam Cumhuriyeti’nin bu cinayete vereceği pratik karşılık, başta Filistin, Lübnan, Suriye, Irak ve Yemen’deki direniş ekseni olmak üzere bölgede tüm Arap ve İslamî direniş güçlerine desteği sürdürmek olduğunu, böylece bu saldırıyı düzenleyenlerin gerçek hedeflerini de boşa çıkarmış olacağını vurguladı.

Cumartesi günü İran’ın Ahvaz kentinde askeri geçit törenine düzenlenen terör saldırısında 25 vatandaş şehit düştü, 60 kişi yaralandı. Saldırının sorumluluğunu El Ahvaziye adlı Londra ve Riyad destekli terör örgütü üstlendi.

Başa dön tuşu
Kapalı