HaberlerDünyaOrtadoğuSuriyeVenezuela

Maduro: Venezüela, Suriye’nin yanında ve ona tam yardım sağlamaya hazırdır

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin ve Suriye’nin aynı terör saldırısı altında olduğunu ve Venezuela’nın Suriye’nin yanında olduğunu ve desteklediğini vurgulayarak, Suriye’nin tam zaferini elde etmeye devam ettiğine olan güvenini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’a selamlarını ileten Başkan Maduro’nun sözleri Kinan Zahreddin’in Suriye’nin Venezüela Olağanüstü Büyükelçisi ve Tam Yetkili Temsilcisi olarak güven mektubunu kabul ederken geldi.

Dün akşam gerçekleşen görüşmede Maduro, ülkesinin çeşitli ekonomik alanlarda ve hayati sektörlerde Suriye’ye tam yardım sağlamaya hazır olduğunu vurgulayarak, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Petrol Bakanı Tarık El Asimi’ye, imzalanan ikili anlaşmaların etkinleştirilmesi, ortak bir Suriye-Venezüela işadamları konseyi oluşturulması ve her iki taraf arasında yerel ürünlerin değiş tokuşu için gerekli prosedürlerin başlatılması talimatını verdi.

Büyükelçi Zahreddin ise, tüm uluslararası forumlarda Venezüella’nın Suriye meselelerini destekleme konusundaki siyasi tutumunu takdir ederek Cumhurbaşkanı Esad’ın selamlarını Başkan Maduro’ya ve genel dost Venezüela halkına iletti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.