FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Abbas, Ehud Barak ile gizlice görüştü

Filistin Özerk Yönetimi’nde başkanlık koltuğunu haksız bir şekilde gasp etmeye devam eden Mahmud Abbas’ın Siyonist katillerle perde arkasında doğrudan görüşmeleri zaten sürdürdüğünü haber kaynaklarının verdiği bilgiler ortaya koyuyor. Dolayısıyla Abbas’ın 2 Eylül’de yani 2 gün sonra ABD’nin başkenti Washington’da başlatacağı doğrudan görüşmelerin aslında var olan ilişkileri nikâha bağlamaktan ve “meşrulaştırmaktan” başka bir anlam taşımadığını ortaya koyuyor. Bunun amacı ise Abbas’ın ayıbını meşrulaştırmak değil Siyonist katillerin diplomatik alanda karşılaştığı zorlukları bertaraf etmek ve onların önlerine yeni kapılar açmak.

İşgal devleti radyosunun yayınladığı bir habere göre Ürdün Kralı Abdullah’ın geçtiğimiz Pazar günü işgal devletinin Savaş Bakanı Ehud Barak’la görüşmesinden sonra Mahmud Abbas da onunla gizli bir görüşme gerçekleştirdi. Radyonun verdiği habere göre bu görüşme Amman’da özel bir evde gerçekleştirildi. Haberde bu görüşmenin 2 Eylül’de başlatılacak doğrudan görüşmeler öncesinde bir hazırlık mahiyeti taşıdığı ifade edildi.

İşin gerçeğinde bu görüşmenin işgal devleti yetkilileriyle Abbas arasında son dönemde gerçekleştirilen görüşmelerin ilki olmadığı bunun dışında da birçok önemli gizli görüşme gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Bu konuda daha önce de muhtelif haberler yayınlanmıştı. İşin ilginç tarafı ise normalde gizli yapıldığı iddia edilen bu görüşmelerle ilgili haberlerin ve bilgilerin yine Siyonist işgalcilere ait medya organları tarafından piyasaya çıkarılması. Sebebi ise gizli de yapılsa bütün bu görüşmelerin Siyonistlerin işine yaraması ve onların politikalarının önünü açması.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.