FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Abbas karar almaya yetkili değildir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah el-Berdevil, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın kendi kararlarını tek başına alma iradesine sahip olmadığını belirterek, Abbas’ın mali ve siyasi taahhütlere mukabil Amerika ve Siyonist’lerin direktiflerine boyun eğdiğini ifade etti.

Dr. Berdevil dün (28 Ekim Çarşamba) yayınlanan basın açıklamasında şunları söyledi: “Abbas, Arapların Filistin halkını terk etmesi ve barıştan da ümitlerini yitirmeleri ardından Araplarda baş gösteren kaypak politikayı fırsat bilerek Hamas hareketiyle bütün köprüleri ateşe verdi. İç bölünmeyi daha da derinleştirdi. Aslında zaten meşruluğu da kalmamıştır. Abbas cebinde kalan kurşunları da Batı Yaka ile Gazze arasındaki ipleri koparmada kullandı. Aradaki bütün siyasi bağları tamamıyla yok etti.”

Gazze savaşından tutun Goldestone Raporu’na kadar Mahmut Abbas’ın Filistin halkının safında değil de Siyonistlerin safında yer aldığı, halkına ihanet içinde olduğu, direnişi bitirmek için düşmanla işbirliği yaptığı ve halkından çok Siyonistlerin çıkarını düşündüğü artık herkes tarafından biliniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.