FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Abbas sayesinde İsrail daha güvende

İsrail radyosu verdiği haberde, Siyonist işgal yönetimi Savaş Bakanı Ehud Barak’ın “Geçen yıl Batı Yaka’da bazı askeri kontrol noktalarını kaldırma hususunda aldığımız karar yerinde bir karardı. İsrail’in bugünkü güvenliği İsrail ordusunun çalışmaları yanı sıra Abbas güçleri sayesinde önemli ölçüde iyileşmiştir” dediğini duyurdu.

İşgal radyosu verdiği haberin devamında, Savaş Bakanı Barak’ın bu açıklamalarını dün (15 Eylül Salı) Nablus valisiyle gerçekleştirdiği görüşmede yaptığını kaydetti. Radyo Ehud Barak’ın birkaç hafta içinde el-Jalama kapısını açacaklarını ve bunun da bölgedeki ekonomiyi önemli ölçüde canlandıracağını söylediğini ifade etti.

Bilindiği gibi Abbas milisleri 1000’den fazla direniş mücahidini zindanlarda tutuyor. Tutukladığı kişilere de insanlık dışı işkenceler yapıyor. Diğer taraftan günü birlik merkeze çağırmalar, ifade almalar, görevden uzaklaştırmalar da devam ediyor. Buna mukabil Batı Yaka’nın şehir, kasaba ve kamplarına giren Yahudi gaspçıları ise işgal ordusuna teslim ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.