FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Abbas şu anda sadece kendini temsil etmektedir

Filistin direniş grupları, Arap Birliği’nin Mahmut Abbas’ı Filistin Devlet Başkanı olarak Arap Birliği zirvesine davet etmesini reddettiklerini belirterek, Mahmut Abbas’ın şu anda meşruluğunu yitirdiğini ve sadece kendini temsil ettiğini dile getirdiler.

Filistin direniş grupları dün (19 Ocak Pazartesi) yaptıkları ortak açıklamada, Gazze’nin imarı için güvenilir olmayan Ramallah’taki gayri meşru hükümetin muhatap alınmaması konusunda da uyarıda bulundular.

Direniş grupları yaptıkları ortak açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verdiler: “Düşman ordusu kuyruğunu bacaklarının arasına alarak rezil ve rüsvay bir şekilde Gazze’den kovuldu. Gazze’ye saldırmakla hem kendi siciline hem de bazı Arap devletleri ile kendisine piyon olan bazı Filistinli tarafların siciline yeni bir hezimet sayfası ekledi. Filistin halkına karşı her türlü ihaneti işleyen ve Filistinli kadın, çocuk ve yaşlı insanların kanına eli bulaşmış olan bu kesimlerin bugün utanmadan akan kanları temsil ettikleri iddiasıyla timsah gözyaşları döktüklerini, münafıkça Gazze için ağladıklarını, direnişin ektiği ürünleri toplamak için de Arap ülkelerinde konferans ve toplantı yapmak için koştuklarını görüyoruz.”

“Şunu açıkça söylüyoruz ki: Mahmut Abbas başkanlık süresi bittiğinden dolayı şu anda sadece kendini temsil ediyor. Filistin halkını şu an itibariyle temsil etmiyor. Arap devletlerinden meseleye bu esas üzere yaklaşmalarını istiyoruz. O Şarmu’ş-Şeyh’te ve Kuveyt’te Filistin halkını temsil etmediği gibi direnişi de temsil etmemiştir. Aynı şekilde Feyyad hükümetinin de meşru bir hükümet olmadığını ifade ediyoruz. Gazze’nin imarı için yapılacak yardımlarda onun muhatap kabul edilmemesi konusunda uyarıyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.