FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Abbas’ın Hamas aleyhindeki utanç verici tutumu eleştirildi

Filistin gazetesinin genel yayın yönetmeni gazeteci yazar Iyad el-Kara, Özerk Yönetim lideri Mahmud Abbas’ın, onun liderliğindeki Fetih örgütünün ve güvenlik teşkilatının Mısır medyası vasıtasıyla Gazze ve Hamas aleyhine yürüttüğü iftira temelli kampanyanın utanç verici bir yöntem olduğunu söyledi.

Kullanılan bu yöntemin birtakım kişisel çıkarların elde edilmesini Filistin halkının bütün ulvi çıkarlarına tercih etme anlamına geldiğini vurgulayan Yazar el-Kara, böyle bir yöntemle sadece siyonist işgal devletinin çıkarlarına hizmet edildiğini dile getirdi.

Mısır’daki cunta yanlısı medya organlarının Hamas aleyhine yürüttüğü kampanyanın arkasında Abbas yönetiminin ve onun güvenlik organlarının bulunduğunu gösteren belgelerin ortaya çıkarılmasıyla ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi’ne açıklama yapan İyad el-Kara, Abbas yönetiminin bu tutumuyla Filistin direnişi ve halkı hakkında olumsuz imaj oluşturmak amacıyla siyonist işgal rejiminin bir aracı ve maşası haline geldiğine dikkat çekti.

el-Kara bu kampanyanın sadece belli bir grubu değil Filistin adına her şeyi kötüleme ve karalama kampanyasına dönüştüğünü ve bunun ağır bedelinin de Filistin halkı tarafından ödendiğini hatırlattı. Başka herhangi bir sebep olmaksızın sadece bu kör tahrik ve karalama kampanyası yüzünden bütün Filistinlilerin izlemeye alındığını ve şüpheli durumuna sokulduğunu dile getirdi.

Gazeteci Yazar el-Kara, yalan ve iftiralarla yürütülen bu kampanya ile aynı zamanda Filistin direnişinin tüm Arap toplumları ve Müslüman halklar nezdinde imajının zarar görmesi için çalışıldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.