ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

Mahmud Ahmedinejad: Özgürlük ve demokrasi NATO’nun namlusundan çıkmayacaktır

İran Cumhurbaşkanı, İİT zirve toplantısında özgürlük ve demokrasinin NATO’nun namlusundan çıkmayacağını belirterek “Ama biz düşmanı unutup, birbirimizle uğraşıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad İslami İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) Suudi Arabistan’ın kutsal Mekke kentinde düzenlediği olağanüstü zirve toplantısında yaptığı konuşmasında tarihi, kesin, net ve aydınlatıcı uyarılarda bulunarak, bölge ülkeleri liderlerine hitaben önemli ve kader belirleyici konuların altını çizdi.

Ahmedinejad, düşmanın hiçbir zaman küçük görülmemesi ve onların her zaman bütün ülkeler aleyhine yıkıcı projeler geliştirmekte olduklarının unutulmaması gerektiğine dikkat çekerek “Dikkat ederseniz, eski bütün kırgınlıklar, kişisel ihtilaflar, etnik, aşiret ve dini-mezhebi anlaşmazlıklar tekrar ihya edilmekte ve en azami gücüyle etki bırakmaya çalışmakta. Bizim bugün içinde bulunduğumuz şartlardan düşmanın ne denli mutlu ve memnun olduğunu görmüyor muyuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca “Herkes birbiriyle dalaşmakta. Biri para veriyor, diğeri silah ve ortalık kızıştırılıyor. Düşman büsbütün unutulmuş ve siyasi aktivistlerin gündemlerinden büsbütün çıkartılmış durumdayız” derken “Ama Özgürlük ve demokrasi de NATO’nun namlularından çıkmayacaktır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.