FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Ez-Zehhar: Direniş Gazze’de işgalciyle olan askeri dengeyi değiştirdi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Mahmud Ez-Zehhar, Filistin direniş güçlerinin Gazze’de işgalciyle olan askeri dengeyi değiştirdiğini belirterek, direniş güçlerinin gücünü önemli ölçüde geliştirdiğini söyledi.

Gazze’deki El-Ezher Üniversitesi’nde üstün başarılı 200 kız öğrenci için düzenlenen etkinliğe katılan Hamas lideri Ez-Zehhar, “Filistin direniş güçleri Gazze’de işgalciyle olan askeri dengeyi değiştirdi. Onun için işgalci şimdi özellikle Han Yunus’ta tünel bulduktan sonra direniş için binbir hesap yapıyor. Tüneli bulan işgal ordusu komutanları Hamas’ın askerleri kaçırma gücüne sahip olduğunu açıkça ifade etmekten kaçınmıyor” dedi.

Ez-Zehhar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün biz Filistin halkının onlarca şehit, yaralı, esir, ev yıkımıyla bedel ödediği indifadayı anıyoruz. İntifada Hamas ve direnişini önemli bir aşamaya taşıdı. Hamas’ın geldiği güçlü konum nedeniyle dostlarından önce düşmanları ona saygı ve hürmet gösteriyor. Hamas, Tel Aviv’i vurma, düşmana korku salma ve Siyonist toplumu sarsma noktasında büyük kazanımlara imza atmıştır.”

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.