FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Ez-Zehhar: Mahmud Abbas’ın meşruluğuna inanmıyoruz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Mahmud Ez-Zehhar, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Filistin Ulusal Meclisi’ni toplantıya çağırmasının arkasında onun istemediği bazı kişileri devre dışı bırakma planının yattığını söyledi.

İslamî Cihad Hareketi’nin Ulusal Meclis’in toplanmasını tartışmak için yaptığı çağrı üzerine Gazze’deki Commodora Hotel’de yapılan toplantıya katılan Hamas lideri Ez-Zehhar, Mahmud Abbas’ın meşruluğunu kabul etmediklerini, direnişi içinde barındırmayan ve onu hesaba katmayan meclis toplantılarının ve görüşmelerin geçersiz olduğunu söyledi.

Hamas lideri Ez-Zehhar, Filistin Yönetimi’nin Gazze’nin yeniden imarını istemediğini, Rami El-Hamdallah başkanlığında kurulan sözde uzlaşı hükümetinin ise Gazze’yi kuşatma misyonunu üstlendiğini ifade etti.

Hamas’ın Filistin içi uzlaşı ve anlaşmayı istediğini bir kez daha tekrar eden Ez-Zehhar, ancak bunun için karşı taraftan iyi niyet beklediklerini ve şu anda bunu hissetmediklerini hatırlattı.

Ez-Zehhar, Abbas’ın ziyaret ettiği her yerde Hamas hareketini ve direniş çevrelerini kötülediğini, karaladığını ve onları direnişe karşı kışkırttığını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.