FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmud Ez-Zehhar: Topraklarımızı işgalden kurtarmak için hazırlığa devam edeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Dr. Mahmud Ez-Zehhar, Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ni işgal etme döneminin geri gelmemek üzere sona erdiğini söyledi.

Gazze’deki direnişin Filistin topraklarını işgalden kurtarmaya hazırlık döneminde olduğunu belirten Ez-Zehhar, Siyonist işgal güçlerinin direnişin gücünü bildiği için Gazze Şeridi’ne kara operasyonu düzenlemekten vazgeçtiğini bildirdi.

Filistin Gazeteciler Forumu’nun dün akşam (24 Kasım Cumartesi) Gazze’de düzenlediği etkinlikte konuşan Mahmud Ez-Zehhar, Gazze’deki direnişin öncülüğünü yapan Hamas Hareketi’nin askeri gücüyle ve özellikle de yerel yapım füzeleriyle herkesi şaşırttığını söyledi.

Siyonist işgalcinin Hamas’ın askeri hedefleri vurmasından ve evlere saldırmamasından rahatsız olduğunu ifade eden Ez-Zehhar, ateşkesin yürürlüğe girdiği son dakikaya kadar Gazze Şeridi’nden işgal hedeflerine füze atıldığını belirtti.

Son zamanlarda Hamas’ın direnişi sattığı ve koltuğu tercih ettiği yönünde asılsız söylentilerin çoğaldığına dikkat çeken Ez-Zehhar, direnişin gerçekte gelişigüzel füze atılmasını engellediğini ve bu günler için hazırlandığını söyledi.
Hamas lideri Ez-Zehhar, Filistin direnişinin askeri gücünü daha da artıracağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.