HaberlerİranOrtadoğu

Mahmut Abbas Güçleri Yüzyılın Anlaşması’nı Eleştiren Akademisyene Baskı Kuruyor

Mahmut Abbas Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Nablus şehrinde akademisyen Dr. Kemal Alavine’yi ifade vermeye çağırdı.

Filistin tv’ye konuşan Dr. Alavine, Koruyucu Güvenlik güçleri mensubu bir kişinin Nablus’un doğusunda bulunan Azmut köyündeki evine gelip kendisine önümüzdeki Salı (3 Haziran) günü saat onda Nablus’taki merkeze gelmesini isteyen bir tebligat verdiğini söyledi.

Dr. Alavine açıklamasında, Koruyucu Güvenlik ile istihbarat birimlerinin kendisiyle ilgili raporlarından dolayı çok sıkıntı çektiğini belirterek, Filistin Yönetimi güçlerinden son yıllarda gördüğü sıkıntıları kınadığını ifade ederek, “Koruyucu Güvenlik güçleriyle istihbarat elemanları aralıklarla bana ifade vermem için tebligatlar yapıyor, zaman zaman da tehdit ediyorlar. Bunu, yaşadığımız olumsuz koşulları eleştirdiğim için yapıyorlar. Dün akşam Gazze’de yayın yapan Kudüs Radyosu ile röportajım vardı. Bugün de Savtu’l-Aksa’da programım var. Burada ABD’nin hazırladığı Yüzyılın Anlaşması’nı ve bunun yanlışlığını anlatacağım. Görünen o ki konuştuklarım Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin hoşuna gitmiyor ve beni ifadeye çağırıyorlar” dedi.

Cep telefonunun bu güçler tarafından dinlendiğine dikkat çeken Dr. Alavine sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cep telefonum dinleniyor. Bunu biliyorum. Bunu yaptığım röportajlarla bana gönderilen mesajlardan anlıyorum. Fakat ben gerçek sözü yüksek sesle söylemekten kaçınmayacağım. Bu konuda hiçbir zaman hata etmedim. Mazlum halkıma yardım ediyorum. Filistin halkı işgal rejimiyle yakın akrabalarından zulüm görmektedir.”

Filistin Yönetimi güçleri gibi çalıştığı kurumlarda yolsuzluk yapanların da hışmına uğrayan Dr. Alavine daha önce çalıştığı yerde erken yaşlarda emekliye ayrımlık zorunda kaldı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.