FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbas Meryem Recevi İle Görüşmekle Neyi Amaçlıyor

Filistin Devlet Başkanı, Suudilerin petrol dolarlarıyla, Filistin halkının değerlerine ihanet etti ve Cumartesi gecesi Paris’teki münafık terörist grup lideriyle görüştü.

Filistinli kaynakların ifadesine göre; Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, İran ile sorun yaratarak özellikle de Siyonistlerin, Mahmut Abbas’ın siyaset döneminin sona erdiği yönündeki haberlerin artmasıyla birlikte, Arabistan’ı memnun etmeye ve böylece devlet başkanlığı makamını uzun bir süre daha korumaya çalışıyor.

İsrail basını son zamanlarda Mahmut Abbas’ın yerine geçecek kişilere hakkında önerilerde bulundu ve bu konu Filistin Devlet Başkanının daha fazla iktidarda kalabilmek için, Suudilere daha çok yakınlaşmasına neden oldu.

İran Dışişleri Bakanı Danışmanı Hüseyin Şeyh El-İslam, Mahmut Abbas’ın münafıklarla görüşmesinin ardından, Fetih Merkez Komitesi Üyelerinden olağanüstü bir toplantı düzenlemelerini istedi.

Şeyh’ul İslam şu ifadelerde bulundu: “Mahmut Abbas’ın daha önceleri de sergilediği tutum ve tavırlar, onun Amerika’nın kuklası olduğunu göstermektedir. Öyle ki onun İran inkılabı öncesinde casusluk yuvalarında Amerika ile işbirliğini gösteren belgeler, Mahmut Abbas’ın CIA ajanı olduğunu ortaya koymaktadır.”

Fetih Hareketi liderlerinden biri, Mahmut Abbas’ın münafıkların lideri ile görüşmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Mahmut Abbas’ın bu eyleminden dolayı çok şaşkınız. O, Filistin’e döndüğünde Fetih Merkez Komitesine Meryem Recevi ile görüşmesinin nedenleri hakkında bir açıklamada bulunmalıdır.

Mahmut Abbas’ın bu ziyareti Filistin meselesi lehine bir ziyaret olmayıp, bizim Fetih Hareketindeki ilkelerimize de aykırıdır. Biz ülkelerin iç işlerine müdahale edilmesine karşıyız. Bunun dışında Mahmut Abbas, Türkiye’deki darbecileri kınamıştır ve bizim için İran karşıtı darbeciler de kabul edilir değildir.”

Bir diğer fetih Hareketi temsilci olan Halil İlham’da Paris’teki münafıkların toplantısına katılmıştı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bu Fetih Hareketi lideri, Halil İlham ve Fetih Hareketinin diğer temsilcilerinin münafıkların toplantısına katıldıklarına dair bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi ve şu ifadelerde bulundu: “ Ben de diğer Fetih Hareketi liderleri gibi bu haberi basından duydum ve bu durum, bu grubu Paris’teki toplantıya gönderen kişinin akılsızlığını göstermektedir.

Filistin’in şu anki çok kötü durumu dikkate alınarak ve İsrail’in birbiri ardına ve sürekli olarak bize zarar verme peşinde olduğu düşünülerek, bir Müslüman ülkeyi hoşnut etmek için başka bir Müslüman ülkeye düşman olmamalıyız.”

Bu Fetih Hareketi Lideri, Filistin Hükumetinin koalisyon şeklini eleştirerek şunları söyledi: “Bölgede İsrail ile mücadeleyi hedef almayan ve Kudüs’ü kurtarmaya yönelmeyen tüm koalisyonlar şüphe uyandırıcı ve soru işaretleriyle doludur.”

Demokratik Cephe Siyasi Ofisi Üyesi Tellal Ebu Zarif, Filistin’in kurtarılmasıyla ilgili olarak basın mensupları ile yaptığı röportajda, Filistin meselesini Dünyanın önemli meselelerinden saymayan bölgesel tüm koalisyonlara karşı olduğunu açıkladı ve şunları söyledi: “ Filistin halkı, ulusal özgürlük aşamasındadır ve bütün İslam ülkelerinin desteğine ihtiyacı vardır ve İran İslam Cumhuriyeti, Filistin direnişine destekte, olumlu ve aktif bir rol oynamaktadır.”

Filistinli bu politikacı da Mahmut Abbas’ın münafıkların lideri ile görüşmesinin Filistin zararına olacağını belirterek şunları söyledi: “ Biz daha önde de buna benzer, bir tarafın zararına olacak şekilde taraflı bir duruş sergiledik ve bu yüzden de ağır bedeller ödemek zorunda kaldık.”

Tellal Ebu Zarif, Filistin Kurtuluş Örgütünün tek taraflı bakışını eleştirerek Filistinli grupların ulusal uzlaşma ilkesine bağlı kalarak, diğer ülkelerle herhangi bir çatışmaya girmekten kaçınacağına dair ümitli olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.