Genel

Mahmut Abbasa Bağlı Güçler İşgal Güçlerine Yönelik Büyük Bir Eylemi Engelledi

Güvenilir kaynakların verdiği bilgiye göre, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçler bu sabah Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Tulkerem şehrinin kuzeyinde işgal güçlerine ait devriyeyi hedef alan büyük bir eylemi önledi.

Filistin tv Merkezi’ne bilgi veren kaynaklar, Abbas güçlerinin sabah saatlerinden beri işgal güçleriyle koordineli bir şekilde bölgeyi kordon altına aldığını, giriş ve çıkışları kapattığını belirtti.

Kaynaklar, direniş güçlerinin Uteyl Caddesi’nde sürekli yoldan geçen işgal devriyelerine yönelik büyük bir eyleminin son anda Abbas’a bağlı güçler tarafından önlendiğini, yola yerleştirilen 12 ayrı patlayıcının birbirleriyle bağlantılı olarak hazırlandığını ifade etti.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, yol boyuncu 12 noktaya patlayıcı yerleştirildi. Patlayıcıların uzunluğu 40 cm çapında ve elektrik kablolarıyla bağlıydı. Patlayıcılar arasındaki mesafe ise yedi metre idi.

Bir kısmının yerin altına gömüldüğünü, bir kısmının ise taşlarla kapatıldığını belirten kaynaklar, Filistin Yönetimi güçlerinin patlayıcıları bulup imha ettiğini kaydetti.

İşgal güçlerinin Filistin halkına yaptığı zulmü görmeyen, çocukları, kadınları ve genç kızları kontrol noktalarında infaz ettiklerini umursamayan Abbas Yönetimi’ne bağlı güçler, kendi halkını korumak, düşmana ders vermek, yaptığı cinayetlere karşılık vermek için direnişçilerin bin bir zorlukla hazırladığı eylemleri engellemekte, direnişçileri takip edip tutuklamakta ve zindana atmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.