Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Mahmut Abbas’a Bağlı Güvenlik Güçleri Özgürleştirilmiş 3 Eski Esiri Tutukladı

Abbas Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri işgal altındaki Batı Yaka bölgesinde siyasi gerekçelerle baskınlar ve tutuklamalar yapmaya devam ediyor. Hiçbir yasal gerekçeye dayanmadan tutukladıkları kişiler arasında açlık grevine gidenler var.

Filistin Yönetimi’nin güvenlik güçleri Ramallah’ta özgürleştirilmiş eski esirlerden Yusuf Ed-Dik’i tutukladılar. Ramallah’ta Naim Avad adlı kişiyi gözaltında tutmaya da devam ediyorlar. Avad’ın tutukluluğunun devam etmesi sebebiyle açlık grevine başladığı bildirildi.

Genel İstihbarat teşkilatı El-Halil’de özgürleştirilmiş eski esirlerden ve eski siyasi tutuklulardan ve aynı zamanda Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencilerinden olan Abdülhakim Ebu Arkub’u tutukladı. El-Halil’de Koruyucu Güvenlik birimi de özgürleştirilmiş eski esirlerden Imad Cadullah’ın gözaltı süresini, açlık grevine gitmesi sebebiyle sağlık durumunun kötüleşmesine rağmen 15 gün uzattı.

Koruyucu Güvenlik birimi Tulkerem’de de özgürleştirilmiş eski esirlerden Fuad El-Kab’ı 9 günden beri gözaltında tutuyor. İslami Cihad Hareketi’nin ileri gelenlerinden olan Fuad El-Kab 7 yıl işgal zindanlarında kalmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.