FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbas’a Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da 12 Kişiyi Tutukladı

Siyonist işgal güçlerinin ileri bir gücü gibi hareket eden Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin bugün Batı Yaka’da yaptığı baskınlarda siyasi görüşleri nedeniyle 12 kişiyi tutukladığı belirtildi.

Batı Yaka’nın Kalkiliya kentinde baskınlar yapan Filistin Yönetimi güçleri dün akşam işyerine baskın yaptığı eski siyasi tutuklu Nureddin Davud ile evine baskın yaptığı Eşref Cibril’i tutukladı.

Cenin şehrine baskın yapan Koruyucu Güvenlik birimi, eski esir ve eski tutuklu Mühendis Muhammed  Ceradat ile Radi El-Keylani adlı vatandaşı tutukladı.

Aynı şekilde Nablus’ta da terör estiren Koruyucu Güvenlik, En-Necah Üniversitesi öğrencisi Selim Ebu Şamiye’yi evine yaptıkları baskında, eski esir ve eski tutuklu Salih El-Amir’i ve Filistinli genç Said Yasin’i tutukladı.

Ramallah’ta Koruyucu Güvenlik birimi eski esir ve eski tutuklu Muhenned Said El-Bergusi’yi tutuklarken, istihbarat güçleri de El-Halil’de Mümin Muhammed Avavide’yi imtihanlara birkaç gün kala tutukladı. Korucu Güvenlik güçleri de El-Halil’de eski esir Ahmed El-Uveydi, Tarik Ğarib ve Ala Reb’î’yi tutukladı.

Koruyucu Güvenlik ve istihbarat birimi siyasi görüşleri nedeniyle birçok Filistinliyi zindanda tutarken, haksız yere tutuklanmasını protesto eden Ra’fet Salahat ise başlattığı açlık grevini beş gündür sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.