FilistinHaberlerOrtadoğu

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri Bir Eski Esire ve Eşine Saldırdıktan Sonra Eski Esiri Gözaltına Aldı

Siyonist işgal rejimiyle güvenlik işbirliğini sürdüren Mahmud Abbas yönetimi işgal rejimi adına Filistinlilere saldırmaya, onları gözaltına almaya ve kendilerine eziyet etmeye devam ediyor. Birçok Filistinliyi hiçbir yasal gerekçesi olmaksızın gözaltında tutmaya devam eden Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin bugün (27 Mayıs Pazar) de Selvad mıntıkasında bir eski esire ve eşine saldırdıkları sonra da eski esiri gözaltına aldıkları haber verildi.

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) tarafından konuyla ilgili olarak bugün yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Ramallah bölgesindeki Genel İstihbarat görevlileri özgürleştirilmiş eski esirlerden ve eski siyasi tutuklulardan olan Emin Arman’a ve eşine işlerinden dönmeleri esnasında Selvad bölgesinde saldırıda bulunmuş ve sonra eski esir Arman’ı gözaltına almışlardır.

Bunun yanı sıra Filistin Yönetimi polisinin ve istihbaratının son günlerde siyasi sebeplerle gözaltına aldığı, herhangi bir suça karışmadıkları bilinen En-Necah Üniversitesi öğrencisi Leys Ci’ar’ı, Bir Zeit Üniversitesi öğrencisi Muhammed El-Hatib’i ve Ahmed Hamayise’yi yargı önüne çıkarmadan gözaltına tutmaya devam ettiği, serbest bırakmadığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.