HaberlerİranUzakdoğu

Malezya Adalet Hareketi: İran her zaman terörizmle mücadele etmiştir

Malezya Adalet Hareketi Başkanı Çandar Muzaffer, İran’ın her zaman sabit bir şekilde Batı Asya bölgesinde terörle mücadele ettiğini söyledi.

Muzaffer, IRNA’ya yaptığı açıklamada, ‘’İkiyüzlü bazıları İran’ı terörizm destekçisi olarak tanıtmaktalar fakat bunların kendi davranışları bölgede terörizmin artmasına sebep olmuştur, hal bu ki İran’ın Irak ve Suriye’deki yardımları terörizmle mücadele cephesinin güçlenmesine sebep olmuştur’’ dedi.

Muzaffer, Cumhurbaşkanı Ruhani’nin BM Güvenlik Konseyindeki sözlerinde itidal çağırısına değinerek, İran’ın resmi tutumunun terörizm ve radikalizmle mücadele olduğunu söyledi.

IŞİD’in durdurulma sebeplerinden birinin İran’ın bu husustaki yardımları olduğunu ifade eden Muzaffer, buna karşın ABD ve müttefiklerinin Irak’a ve bölgedeki diğer ülkelere girerek, terörizm ve radikalizmin gelişmesine sebep olduklarını söyledi.

Muzaffer,’’Terörizme yardım eden ve bölgedeki çatışmalardan yararlananlar İran’ı terörizmin destekçisi olarak tanıtıyorlar fakat bu gerçeğin aksidir’’ dedi.

Kapalı