HaberlerIrakOrtadoğu

Maliki-Hekim koalisyonunun adı Milli İttifak olacak

Irak Başbakanı Nuri Maliki’nin liderliğindeki “Kanun Hükümeti” koalisyonu üyelerinden biri, bu koalisyonun “Milli Koalisyon”la kurduğu yeni koalisyonun adının “Milli İttifak” olduğunu ifşa etti.

Irak Başbakanı Nuri Maliki’nin liderliğindeki “Kanun Hükümeti” koalisyonu üyelerinden “Abdülhadi El-Hisani” “Kanun Hükümeti” ve “Milli Koalisyon” adlı koalisyonların kurdukları yeni koalisyonun adının “Milli İttifak” olarak belirlendiğini açıkladı.

“El-Kudus El-Arabi” gazetesinin haberine göre, bu koalisyon yakında yeni Başbakanı tanıtacak ve komşu ülkeler başta olmak üzere dünya ülkeleriyle birbirlerinin iç işlerine karışmama, hakimiyet ve bağımsızlıklarına saygı göstermeye dayalı yeni ilişkiler kurmaya çalışacak.

Abdülhadi El-Hisani ayrıca “Biz artık hiçbir ecnebiye Irak’ın iç işlerine karışmalarına müsaade etmeyeceğiz. Irak’a saygı gösterenlere karşı biz de saygılı olacağız. Irak topraklarından bir karış, petrolünden bir damla ve ülke halkından bir damla kandan bile geçmeyeceğiz. Bu bizim sabit siyasetimiz ve bundan hiç taviz vermeyeceğiz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.