HaberlerIrakOrtadoğu

Maliki ve Ammar Hekim tek cephede birleşti

Irak Başbakanı Maliki’nin liderliğindeki “Kanun Devleti” koalisyonuyla İslami Yüksek Meclisi Başkanı Seyyid Ammar Hekim’in liderliği altındaki “Milli Koalisyon”, tek bir cephe kurma kararı aldı.

Irak’ta “Kanun Devleti” ve Milli Koalisyon” adlı 2 koalisyonun ortak komiteleri arasında gerçekleştirilen görüşmeler nihayet, tek bir cephe kurulması gerektiği kararıyla sonuçlandı.

“El-Hayat” gazetesinin haberine göre, Irak İslami Yüksek Meclisi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tek bir cephe kurma kararı konusunda hiçbir yabancı etkinin payı olmadığını altını çizdi.

Aynı habere göre, İman El-Musevi de, “bütün bir koalisyon” hakkında yaptığı açıklamada, iki koalisyon komiteleri arasında bakış açılarını birbirine yakınlaştırmak ve tek bir cephe kurma niyetiyle bir hayli oturumlar düzenlendiğini bildirirken “Elde edilen sonuçlar çok olumluydu. Her iki koalisyon, parlamento seçimlerinin açıklanmasından sonra tek bir koalisyon çerçevesinde toplanma konusunda görüş birliği içerisindeydiler” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.