HaberlerİranOrtadoğu

Mansur Gulami: İran Bilim Alanında Her Ülkeyle İşbirliğine Hazırdır

İran bilim, teknoloji ve araştırma bakanı Mansur Gulami, Hint Okyanusu kıyısı bölgesi işbirlikleri birliği genel sekreteri Nomvuyo Nokwe ile görüşmesinde, İran ile sözkonusu birlik üyeleri arasında işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaptı.

İRNA’nın haberine göre, Gulami dün Tahran’da gerçekleşen görüşmede, İran İslam Cumhuriyetinin son yıllarda teknolojinin geliştirilmesi ve teknoloji üzerine ekonominin oluşturulmasıyla ilgili önemli adımlar attığını söyledi.

Mansur Gulami, modern bilim ve teknolojiye dayalı şirketlerin desteklenmesi amacıyla İran’da üniversiteler ve üniversite dışındaki merkezlerde, yaklaşık 200 merkezin oluşturulduğunu söyledi.

Gulami, İran’ın tecrübelerini komşuları ve özellikle de işbirliğinin olduğu birliklerle bu alanda ilişkilerini arttırmak ve sunmak istediğini söyledi.

Hint Okyanusu kıyısı bölgesi işbirlikleri birliği genel sekreteri Nomvuyo Nokwe de, sözkonusu görüşmede, iki ülkenin bilim ve teknoloji alanında sürekli ileriye dönük çalışmalar yapan ülkeler olduğunu belirterek, birlik içinde az gelişmiş ve kalkınmış ülkeler olduğunu ve bu ülkelerin istenilen düzeye gelmesi için İran’la işbirliğini geliştirmeye hazır olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.