HaberlerKuzey Amerika

Maryland’da silahlı saldırı: 4 ölü 20 yaralı

ABD’nin Maryland eyaletinde yerel bir gazeteye bir kişinin düzenlediği silahlı saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu bildirildi. Amerikan medyası en az 4 kişinin hayatını kaybettiğini iddia etti.

ABD’de başkent Washington’a 1 saatlik mesafede yer alan Annapolis kentinde faaliyet gösteren Capital Gazette adlı yerel bir gazetede silahlı saldırı meydana geldi.

Saldırıyla ilgili polis yetkilileri henüz resmi bir açıklama yapmazken, Amerikan medyasına yansıyan haberlerde gazete binasına giren slahlı saldırganın çok sayıda kişiyi vurduğu bildirildi.

CBS News kanalına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen iki polis yetkilisinin, saldırıda en az 4 kişinin öldüğünü söylediği belirtildi. Alınan haberlere göre 20 kişi yaralandı.

Haberlere yansıyan iddialarda gazetenin haber odasına giren saldırganın haber editörü de dahil olmak üzere çok sayıda gazete çalışanını hedef aldığı belirtildi.

Bazı polis yetkilileri, saldırganın yakalandığını fakat saldırının nedeninin henüz bilinmediğini ifade etti.

Bilindiği üzere her yıl Amerika’nın çeşitli bölgelerinde yaşanan silahlı saldırıda binlerce kişi yaralanıp öldürülüyor. Resmi verilere göre Amerika’da 270-300 milyon silah buluyor, bu da ortalama kişi başına bir silah demektir.

Amerika başkanları ve özellikle Donald Trump, ülkede silah fabrikaları ve lobisinin çıkarlarını sağlamak için silah taşıma serbestisine destek veriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.